A A A
  • Wodospad Podgórnej
    Wodospad Podgórnej
  • Waloński Kamień
    Waloński Kamień
  • Skały
    Skały

Atrakcje

Główną atrakcją Przesieki jest Wodospad Podgórnej (547m n.p.m.). Wodospad ten przebija się przez skalny wąwóz i ma potrójny spad wody o wysokości dziesięciu metrów. Jest on punktem węzłowym dla podgórskich szlaków turystycznych. Pod wodospadem jest mostek, z którego rozpościera się najpiękniejszy widok na wodną kipiel.

Inną atrakcją przyrodniczą Przesieki jest Waloński Kamień, zwany też Chybotkiem. Zespół skał znajdujący się pomiędzy remizą strażacką, a barem Pod Lipami. Na jednej ze skał wyraźnie widoczne jest wgłębienie w kształcie ludzkiej postaci.

Kolejną atrakcją przyrodniczą jest Dziurawa Skała, ponad 20 metrowa grupa skalna obok wirażu górskiej szosy przy wjeździe do Przesieki. Jej nazwa pochodzi od przelotowej jaskini widocznej w górnej części skały.

 

Najnowaszą aktakcją Przesieki jest Siruwia Ogród Japoński położony w Przesiece 600 m n.p.m przy ul. Brzozowe Wzgórze 8B. To nie tylko oaza ciszy i spokoju, ale również przepiękny ogród, po którym spaceruje się z wielką przyjemnością. Na terenie 1,5ha znajdziemy bardzo bogaty zbiór roślin ozdobnych oraz wodospad.

Przesieka słynie z pięknych widoków. Nie jest przypadkiem, że często są tu organizowane plenery malarskie i fotograficzne. Z takich punktów widokowych, jak np. "Złoty Widok" można podziwiać panoramę Karkonoszy oraz Kotlinę Jeleniogórską.

Kilka kilometrów nad Przesieką, przy potoku Myja, piętrzą się Szwedzkie Skały. Ponad 20 metrowe skały są nie lada atrakcją, a miejsce warte jest odwiedzenia także z powodu pięknych widoków na Karkonosze i Kotlinę Jeleniogórską. Do Szwedzkich Skał nie wytyczono szlaku turystycznego, więc dojście do tajamniczych głazów może być prawdziwą przygodą.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.przesieka.pl.